Yongjun Jakarta Speedcubing 2019
Jakarta
Indonesia
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
First Round
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Abdul Fathir Alchoiri
Ahmad Fajar
Ahmad Maulana Faiz Adam
Ahmad Rafi
Aldino Siero
Alexander Raynard Alyono
Alfon Ricardo Lucman
Alviandry Meirizky
Andika Wijaya Saputra
Andrata Daneswara
Anthony Bhamornsiri
Aretha Malia Rizqi
Arief Susanto
Ariq Rifqi Febrian
Azaeel Benaya Putra
Azizah Nur Hayati
Bannu Yusaffa
Bohao Guo
Bryan Frank
Budi Setiyadi
Cendy Cahyo Rahmat
Ceri Suryadi
Citra Cakra Buana
Darren Johan
Davelno Danish Raziq
David Nurkholis
Deri Nata Wijaya
Didik Danardono
Dominicus Savio Hernando Setyadi
Dwi Winduha Mardian
Dwiko Audryo Putra Paramesty
Elron Shencaka
Enver Cahya
Erick Ethan Mula
Erlian Saputra
Eureka Ahadyan Ilhamy
Evan Gamaliel Putra Dyva
Fachry Reifandri Hairiman
Fachry Rizky Triwiyadi
Faras Al Akbar
Farhanil Ibat Putra Setiawan
Farrel Jevon
Farrell Wenardy
Fayza Facilely Bayuputri
Fikri Ahmad Nabigha
Fikri Maureza Rizaldi
Fitriaji Taqiy Robbaanii
Galeno Rubyan Ashia
Garuda Firmansyah
Gerson Natanael
Ghina Nazhira
Habrizi Putra Deas
Hadyan Jade Santosa
Hans Kartawinata
Harold Dominic Indra
Hebbi Daryansyah
Hiroshi Yumeda
Jackie Junior
Jason Tan
Joel Martino
Jonathan Arya Surya Jaya
Julio Rafa Nathaniel
Kaindra Djoemena
Kalif Kai Permadi
Kangheon Choi
Karmel Sidauruk
Keagan Wijaya
Keandra Fausta Abisha
Keeva Ravendra Iman
Ken Raphael Kizana
Kenai Nathanael
Khadafi Wijaya
Kiagus Ahmad Haikal Hafif Hamidy
Kian Munro
Leon Marcell Alamanda
Leonardo Pranadyar
Lucius Alexander Pandya Genaro Soebroto
Marc Jonathan
Mario Nicholas Chandra
Marvel Chris Setiawan
Melvin Stephanus Hans
Mohammad Farlo Farreal
Mufaridan Rasyad
Muhammad Adib
Muhammad Denzel Nurfaizi Kuntjara
Muhammad Dipa Budiono
Muhammad Fadil Saputra Wijaya
Muhammad Faeyza Koda
Muhammad Fauzan Atallah
Muhammad Nurul Fajri
Muhammad Rafli Esa Pradana
Muhammad Rafly
Mylo Rafael Kristianto
Nafi Aryasatya
Naufal Marwan Sapei
Naufal Shidqi
Nisrina Falahandini
Peri Wijaya
Phillip Maxwell
Raden Prasetyo Aryo Nugroho
Raditya Athaya Masori
Rhesa Ibnu Wibowo
Rian Angga Perasetya
Rifa Octavian Himawan
Rival Ananta Syah Ulum
Robin Rasidy
Rosa Wigunati
Sachio Atha Daiva
Samuel Jose Winata
Sholahur Robbani
Staenly
Thierry Orland Hung
Vincent Hartanto Utomo
Wilbert Marvin Tiono
William Tanuwijaya
Wilson Alvis (陈智胜)
Yirong Kovidasubhaga Chen
Yudo Rusyanto
Yusuf Abdul Qohhar
Zidane Habiburachman
 

Muhammad Rafly   ·   Indonesia   ·   see his WCA's official results

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
39.4110.9411.558.648.55 PB 9.668.55
512.859.2712.3811.069.9511.139.27
69.5511.1911.399.8313.4210.809.55

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
52.723.442.873.113.303.092.72
36.743.652.363.792.863.432.36

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
232.3935.2228.2734.6133.0633.35 PB 28.27
234.0036.9932.2430.1733.15 PB 33.1330.17

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
2346.0021.2137.7029.0025.7030.8021.21

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
126.765.296.976.0010.22 PB 6.585.29
178.7011.108.234.7410.479.134.74

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
45.035.536.509.935.915.985.03
35.654.315.564.625.225.134.31

Personal, national, continental and world records are calculated from a copy of the official results, of which the World Cube Association is source and owner
This copy could be not actual or not up to date