Belarus Nationals 2019
Minsk
Belarus
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Abu-kube Marsel
Akim Gordeev (Аким Гордеев)
Aleksandr Paliukhovich
Aleksey Man'kovskiy (Алексей Маньковский)
Alexander Pogorelov (Александр Погорелов)
Alexander Sankevich (Александр Санкевич)
Alexey Ivanov (Алексей Иванов)
Aliaksei Anisimau
Aliaksei Barysevich
Alitsyia Panas (Алиция Панас)
Andrei Zhukov (Андрей Жуков)
Andrew Kinghorn
Andrey Borovkov (Андрей Боровков)
Andrey Kravchenko (Андрей Кравченко)
Andrey Molchan
Anton Bilei (Антон Билей)
Anton Suzin
Arina Platonova (Арина Платонова)
Arsen Yasin Sarigoz (Арсен Ясин Сарыгёз)
Arseniy Yotsyus
Artem Kisel (Артем Кисель)
Artem Petukhov
Artem Popov (Артем Попов)
Artem Vitushko (Артём Витушко)
Artem Кureichyk (Артём Курейчик)
Artyom Chubrik
Artyom Sermyazhko
Bogdan Yashchenya (Богдан Ященя)
Daniil Daniliuk
Daniil Tarashkevich (Даниил Тарашкевич)
Danila Birukou (Данила Бирюков)
Danila Dubovik
Danila Kuzmenko (Данила Кузьменко)
Darii Caireac (Дарий Кайряк)
Darya Bulatskaya (Дарья Булацкая)
Denis Zaichkov (Денис Заичков)
Dmitry Krepski (Дмитрий Крепский)
Dzmitry Barysau (Дмитрий Борисов)
Dzmitry Matyshau (Дмитрий Матышев)
Egor Khovavko (Егор Ховавко)
Egor Pankavets
Fedor Guranchik (Федор Гуранчик)
Georgii Isanov (Георгий Исанов)
Hanna Panas (Анна Панас)
Herman Statsko (Герман Стацко)
Illia Aliakhnovich
Ilya Liadzian
Ilya Taranko (Илья Таранко)
Ilya Tsiareshka
Ivan Akulich
Ivan Bogdan
Ivan Bystrov (Иван Быстров)
Ivan Kanasheuski (Иван Канашевский)
Ivan Liadzian (Иван Ледян)
Ivan Polevoda (Иван Полевода)
Ivan Stankevich (Иван Станкевич)
Ivan Stepuk (Иван Степук)
Ivan Terekh
Ivan Torgashov
Karolina Shatskaya (Каролина Шацкая)
Kirill Konovalov
Kirill Petukhov (Кирилл Петухов)
Kirill Sapego (Кирилл Сапего)
Kirill Tsarik (Кирилл Царик)
Konstantin Udalov (Константин Удалов)
Maksim Onisko (Максим Ониско)
Maksim Slanimski (Максим Сланимский)
Maksim Strogi (Максим Строгий)
Marat Shaikhutdzinau (Марат Шайхутдинов)
Mark Kulbaev (Марк Кульбаев)
Maryia Lakhno (Мария Лахно)
Mats Valk
Matvey Marmuzevich (Матвей Мармузевич)
Maxim Kudryashov (Максим Кудряшов)
Maxim Kuzhalkov (Максим Кужальков)
Maxim Turko (Максим Турко)
Michail Murin (Михаил Мурин)
Mykyta Tytar (Микита Титарь)
Nikita Bliznyuk (Никита Близнюк)
Nikita Kononov (Никита Кононов)
Nikita Kozel (Никита Козел)
Nikita Loika
Nikita Maniak (Никита Маняк)
Nikita Starodubov
Oleg Kokh (Олег Кох)
Oleg Simanovich (Олег Симанович)
Pavel Khvostyuk (Павел Хвостюк)
Pavel Yefimenka
Pavel Yushkevich
Platon Dranchuk (Платон Дранчук)
Roman Ponikarovskiy
Roman Strakhov
Roman Zhiglinskiy
Ruslan Lyamin
Ruslan Ponikarovskiy
Samuil Narubin (Самуил Нарубин)
Saveli Khareuski (Савелий Харевский)
Semen Averin (Семён Аверин)
Semen Ivanovsky (Семён Ивановский)
Semyon Sinelnikov (Семён Синельников)
Sergei Ivanovsky (Сергей Ивановский)
Stanislau Smolski
Timur Kakhanovich
Timur Klimovich (Тимур Климович)
Timur Kononov (Тимур Кононов)
Tsikhan Sheuchenka (Тихон Шевченко)
Tsimafei Chakholski (Тимофей Чехольский)
Tsimafei Martynenka (Тимофей Мартыненко)
Uladzislau Staliarou (Владислав Столяров)
Vadim Miatnikau (Вадим Мятников)
Vadzim Smirnou
Valentin Stsepuro (Валентин Сцепуро)
Valeria Zhurova
Valeriia Volova (Валерія Волова)
Viachaslau Kazak
Viktor Danilov
Viktor Dorohov (Виктор Дорохов)
Viktor Nikonchik (Виктор Никончик)
Vladimir Averin (Владимир Аверин)
Vladimir Sergeev
Vladimir Tikhonenko (Владимир Тихоненко)
Vladislav Kaminskiy
Vladislav Klyha (Владислав Клыга)
Vladislav Kovalchuk (Владислав Ковальчук)
Vladislav Kurs (Владислав Курс)
Vladislav Pyatnitsa
Vladislav Shoshin
Vladislav Trukhanovich
Vladislav Vilyukha (Владислав Вилюха)
Vladislav Volchek (Владислав Волчёк)
Vyacheslav Bolshakov (Вячеслав Большаков)
Yahor Lahunovich (Егор Лагунович)
Yahor Lelenik (Егор Леленик)
Yahor Mishchuk (Егор Мищук)
Yan Dubrouski (Ян Дубровский)
Yaroslav Dubrovskiy (Ярослав Дубровский)
Yaroslav Kulikovsky (Ярослав Куликовский)
Yauheni Herasimchyk (Евгений Герасимчик)
Yauheni Zviazdou
Yegor Vertlib (Егор Вертлиб)
Yury Batsiukou (Юрий Батюков)
Yury Golub (Юрий Голуб)
Zakhar Lukonin (Захар Луконин)
Zakhar Machulski (Захар Мачульский)
 

3x3x3 Cube - Final
#namecountryt1t2t3t4t5averagebest
1
Netherlands
7.187.267.346.045.516.835.51
2
Ukraine
7.258.477.619.069.688.387.25
3
Belarus
8.709.0410.889.529.119.228.70
4
Belarus
10.1212.619.276.369.959.78 NR 6.36
5
Belarus
8.9813.759.7210.687.889.797.88
6
Belarus
8.699.2811.479.1811.289.918.69
7
Russia
9.9810.879.2410.518.769.918.76
8
Belarus
10.4310.0210.468.709.439.968.70
9
Belarus
10.529.597.3411.7012.1210.607.34
10
Russia
9.6611.5811.0113.7310.4011.009.66
11
Belarus
10.7414.7711.3511.919.1711.339.17
12
Belarus
11.6611.009.5211.8811.9111.519.52
13
Belarus
11.2011.1410.7015.4513.6411.9910.70
14
Belarus
12.5912.0612.8012.4510.8312.3710.83
15
Belarus
12.7813.7411.5712.4412.1512.4611.57
16
Belarus
14.8815.9911.4212.2210.7812.8410.78

Personal, national, continental and world records are calculated from a copy of the official results, of which the World Cube Association is source and owner
This copy could be not actual or not up to date